• Haymaker

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Forest of Love

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Grass Is Greener

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • A Christmas Prince

    ★½

  • Paddington 2

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½