RSS feed for Kyle

Kyle has logged 10 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Maverick

Maverick

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Big Night

Big Night

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry