Sort by

gui has logged 178 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1932
×
★★★
Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Deadly Mile High Club

Deadly Mile High Club

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
ODE TO YOU IN SEOUL

ODE TO YOU IN SEOUL

2019
×
Edit this entry  
15
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Woman of Everyone

The Woman of Everyone

1969
×
★★★★
Edit this entry  
16
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Dream Lovers

Dream Lovers

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Don't Tell Her It's Me

Don't Tell Her It's Me

1990
×
★★½
Edit this entry  
12
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★
Edit this entry  
12
No Blood Relation

No Blood Relation

1932
×
★★★★
Edit this entry  
11
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
★★
Edit this entry  
11
2:22

2:22

2017
×
★½
Edit this entry  
11
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Swordfish

Swordfish

2001
×
Edit this entry  
10
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
Our Ten Years

Our Ten Years

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
My Demon Lover

My Demon Lover

1987
×
★★½
Edit this entry  
09
The Red Light Bandit

The Red Light Bandit

1968
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Moment of Romance

A Moment of Romance

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fake Blonde

Fake Blonde

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Money Plane

Money Plane

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Good Marriage

A Good Marriage

1982
×
★★★
Edit this entry  
18
Montparnasse

Montparnasse

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Atlantiques

Atlantiques

2009
×
Edit this entry  
13
Sleepless Night

Sleepless Night

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Body and Soul

Body and Soul

1947
×
★★★
Edit this entry  
04
My Sweet Grappa Remedies

My Sweet Grappa Remedies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
19
TWICE WORLD TOUR 2019 'TWICELIGHTS' IN SEOUL

TWICE WORLD TOUR 2019 'TWICELIGHTS' IN SEOUL

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Megaforce

Megaforce

1982
×
★★
Edit this entry  
13
Looking for Mr. Perfect

Looking for Mr. Perfect

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wonder Girls

The Wonder Girls

2012
×
★★★★★
Edit this entry