Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Who: Wild Blue Yonder

Doctor Who: Wild Blue Yonder

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Who: Wild Blue Yonder

Doctor Who: Wild Blue Yonder

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Potato: The Story of The Wiggles

Hot Potato: The Story of The Wiggles

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Who: The Time Meddler

Doctor Who: The Time Meddler

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Who: The Chase

Doctor Who: The Chase

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Who: The Space Museum

Doctor Who: The Space Museum

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Who: The Crusade

Doctor Who: The Crusade

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Who: The Web Planet

Doctor Who: The Web Planet

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Who: The Romans

Doctor Who: The Romans

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Who: The Rescue

Doctor Who: The Rescue

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Who: The Dalek Invasion of Earth

Doctor Who: The Dalek Invasion of Earth

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: Planet of Giants

Doctor Who: Planet of Giants

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: The Reign of Terror

Doctor Who: The Reign of Terror

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: The Sensorites

Doctor Who: The Sensorites

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: The Aztecs

Doctor Who: The Aztecs

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: The Keys of Marinus

Doctor Who: The Keys of Marinus

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: Marco Polo

Doctor Who: Marco Polo

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: The Edge of Destruction

Doctor Who: The Edge of Destruction

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Who: The Daleks

Doctor Who: The Daleks

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Who: An Unearthly Child

Doctor Who: An Unearthly Child

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Who

Doctor Who

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Flash

The Flash

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avalon High

Avalon High

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry