allonsythornrax has logged 274 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Legend of Zorro

The Legend of Zorro

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
'Twas the Night

'Twas the Night

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lifted

Lifted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jump In!

Jump In!

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rescue Squad Mater

Rescue Squad Mater

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lucky One

The Lucky One

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry