Sort by

allonsythornrax has logged 121 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Pink Panther 2

The Pink Panther 2

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Book Club

Book Club

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry