Sort by

Leighton has logged 1,212 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lifted

Lifted

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★
Edit this entry  
27
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1988
×
★★½
Edit this entry  
25
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Borrowed Hearts

Borrowed Hearts

1997
×
★★
Edit this entry  
25
The Christmas List

The Christmas List

1997
×
★★½
Edit this entry  
25
A Smoky Mountain Christmas

A Smoky Mountain Christmas

1986
×
★★½
Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
LEGO Marvel Super Heroes: Guardians of the Galaxy - The Thanos Threat

LEGO Marvel Super Heroes: Guardians of the Galaxy - The Thanos Threat

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
LEGO Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled!

LEGO Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled!

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Hogfather

Hogfather

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Destino

Destino

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Punch and Judy

Punch and Judy

1906
×
Edit this entry  
22
Bob Kick, the Mischievous Kid

Bob Kick, the Mischievous Kid

1903
×
★★½
Edit this entry  
22
A Miracle Under the Inquisition

A Miracle Under the Inquisition

1904
×
★★★
Edit this entry  
21
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nutcracker

Nutcracker

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arendelle Castle Yule Log

Arendelle Castle Yule Log

2019
×
Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★
Edit this entry