Sort by

Leighton has logged 98 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
From Our Family to Yours

From Our Family to Yours

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★½
Edit this entry  
30
Illumination Presents: Minions Holiday Special

Illumination Presents: Minions Holiday Special

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★½
Edit this entry  
29
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Small One

The Small One

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
This Is America, Charlie Brown

This Is America, Charlie Brown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Garfield's Thanksgiving

Garfield's Thanksgiving

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Very Brady Christmas

A Very Brady Christmas

1988
×
★★½
Edit this entry  
24
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Google Glass: Seeds

Google Glass: Seeds

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Monster at the End of This Story

The Monster at the End of This Story

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Birdy and the Beast

Birdy and the Beast

1944
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Not Insane

Crazy, Not Insane

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Parking Hare

No Parking Hare

1954
×
★★★
Edit this entry  
21
Wild Wife

Wild Wife

1954
×
★★★
Edit this entry  
21
Feline Frame-Up

Feline Frame-Up

1954
×
★★★½
Edit this entry  
21
Stop! Look! and Hasten!

Stop! Look! and Hasten!

1954
×
★★★½
Edit this entry  
21
Much Ado About Nutting

Much Ado About Nutting

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Duck Dodgers in the 24½th Century

Duck Dodgers in the 24½th Century

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
7:35 in the Morning

7:35 in the Morning

2003
×
★★★★
Edit this entry