Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mrs. Davis

Mrs. Davis

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Air

Air

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Shin Ultraman

Shin Ultraman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hasan Minhaj: The King's Jester

Hasan Minhaj: The King's Jester

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
You People

You People

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
La alarma

La alarma

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alpha

Alpha

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sacred Spirit

The Sacred Spirit

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry