• The Batman

    ★★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Aftermath

    ½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

  • The Devil All the Time

  • Capone

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Daddy's Home 2

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • It

  • Lady Bird

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Good Time

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★