rachel has logged 474 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Room on the Broom

Room on the Broom

2012
×
Edit this entry  
25
The Snail and the Whale

The Snail and the Whale

2019
×
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The President's Barber

The President's Barber

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★½
Edit this entry  
20
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Read prior review Edit this entry  
08
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

2019
×
Edit this entry  
06
When They See Us

When They See Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Read the review Edit this entry  
04
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★½
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Star

The Star

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Seoul Searching

Seoul Searching

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Bros

The Bros

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
Edit this entry  
23
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★½
Edit this entry