rachel has logged 57 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monster

Monster

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whale Rider

Whale Rider

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
½
Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry