Sort by

Allyrat has logged 67 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!

Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
Read the review Edit this entry  
26
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★½
Edit this entry  
23
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
½
Edit this entry  
14
Jaws

Jaws

1975
×
½
Edit this entry  
14
The Goonies

The Goonies

1985
×
½
Edit this entry  
14
Gremlins

Gremlins

1984
×
½
Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
½
Edit this entry  
14
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Giver

The Giver

2014
×
Edit this entry  
17
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Swiped

Swiped

2018
×
Edit this entry  
15
SPF-18

SPF-18

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Edit this entry  
14
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
½
Edit this entry  
09
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★★★★
Edit this entry