• All That Jazz

    ★★★★★

  • The Day of the Locust

    ★★★★½

  • Nashville

    ★★★★★

  • What's Up, Doc?

    ★★★★★

  • Ishtar

    ★★★½

  • Dream Horse

  • California Split

    ★★★★

  • i am doll parts

    ★★★★★

  • Nine to Five

    ★★★½

  • Olive Kitteridge

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • Bob & Carol & Ted & Alice

    ★★★★

  • Bernie

    ★★

  • Wendy and Lucy

    ★★★★★

  • Cameraperson

    ★★★★★

  • My Brilliant Career

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Charlie Wilson's War

    ★★