• Camera Cafe: The Movie

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Rifkin's Festival

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Unknown Origins

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★½

  • Father There Is Only One 2

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Colette

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Present

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Do Not Split

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Genius Loci

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Collective

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Love Song for Latasha

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★