Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Zelig

Zelig

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Love and Death

Love and Death

1975
×
★★★
Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
Scoop

Scoop

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Buena Vista Social Club

Buena Vista Social Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
02
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Outlaws

Outlaws

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry