• Licorice Pizza

    ★★★

  • Happening

  • Vortex

    ★★★★★

  • Memoria

  • Red Rocket

  • Titane

  • Petrov's Flu

  • Bergman Island

  • Great Freedom

    ★★★★½

  • Black Notebooks

    ★★★★★

  • Annette

  • All Eyes Off Me

  • Are You Lonesome Tonight?

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • Lovers Rock

  • True Mothers

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • Apples

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Unorthodox

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • The Salt of Tears

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Little Women

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Someone, Somewhere

  • Anima

    ★★★★

  • Tree #3

  • Men in Black: International

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★½

  • The Souvenir

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Robin Hood

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Green Book

  • A Faithful Man

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

    ★★★½

  • Skin

  • Incredibles 2

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Red Sparrow

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Three Identical Strangers

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★