• My Daughter's Killer

  • Girl in the Picture

  • Persuasion

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

  • Everything Everywhere All at Once

  • Worst Roommate Ever

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

  • Inventing Anna

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Actress

    ★★★

  • A Sinister Sect: Colonia Dignidad

  • Britney vs. Spears

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★★★

  • Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

  • Editing

    ★★★

  • The Bones

    ★★★★

  • The Women and the Murderer

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

  • Doutor Gama

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Paris, 13th District

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Party Drifters

  • Murder by the Coast

  • Pray Away

  • Four Roads

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Moxie

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Bobo the Monkey

  • The Ripper

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

  • Perifericu

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Ad una Mela

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Love and Monsters

  • French Exit

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Elton Medeiros - O Sol Nascerá

  • 7 Deaths of Maria Callas

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★½

  • The Unseen River

    ★★★★