• The Uncertain Snow

    ★★★½

  • Good Job

    ★★★

  • Rest in Peace

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Petrichor

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Doutor Gama

    ★★★

  • Sombra

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Army of the Dead

  • Stowaway

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Disneyloka 2093

    ★★★★

  • Buffalo Cow

    ★★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Have You Ever Tried to Look Into My Eyes?

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Old Ways

  • Manual do Zueiro Sem Noção

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

  • A Whisker Away

    ★★★

  • The Seed of Juna

    ★★★

  • Mulan

    ½

  • Onward

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Whale from Lorino

    ★★★★★

  • Suspension

    ★★★★★

  • Boat Rower Girl

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Frogs

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Walter

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • I See You

    ★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • The Yellow Night

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★