• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Magnates and Wizards

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • The Getaway King

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Prime Time

    ★★★½