Sort by

Hussain has logged 269 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Thing I Think About

The Last Thing I Think About

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Edit this entry  
31
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
11
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Mister America

Mister America

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry