• A Farewell to Ozark

  • Choose or Die

    ★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Rescued by Ruby

  • Phoenix Rising

  • The Adam Project

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • The Weekend Away

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Dog

    ★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

  • Kimi

    ★★★½

  • TAPED

  • The House

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • All Too Well: The Short Film

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★½

  • Hypnotic

    ★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • Robin Robin

  • 15 Minutes of Shame

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • Britney vs. Spears

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Intrusion

    ★★★½

  • Editing

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Prey

    ★★½

  • Kate

    ★★★½

  • star-crossed: the film

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Lead Me Home

  • Spencer

    ★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Jolt

    ★★½