Sort by

Alo has logged 34 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
She's Beautiful When She's Angry

She's Beautiful When She's Angry

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Divines

Divines

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tale of the Fox

The Tale of the Fox

1937
×
★★★
Edit this entry  
20
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jane

Jane

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
Edit this entry  
06
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mundane History

Mundane History

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daisies

Daisies

1966
×
★★½
Edit this entry  
03
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★
Edit this entry  
02
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★½
Edit this entry