Sort by

Alon has logged 259 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
Read the review Edit this entry  
16
Fantasia

Fantasia

1940
×
Read the review Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
מסיבה ביער עם סבא טוביה

מסיבה ביער עם סבא טוביה

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Image of Victory

Image of Victory

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Children of the Sun

Children of the Sun

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock: The Sign of Three

Sherlock: The Sign of Three

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock: The Great Game

Sherlock: The Great Game

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zero Motivation

Zero Motivation

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry