Sort by

Alon has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Memoria

Memoria

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Me Before You

Me Before You

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Yes Day

Yes Day

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Doubtful

Doubtful

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★
Read the review Edit this entry