• Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Radioactive

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • 7500

    ★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Wind. A Documentary Thriller

    ★★★½

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Abe

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★