• Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Rampage

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Bird Karma

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • I Think We're Alone Now

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

    ★★★

  • Game of Thrones - Conquest & Rebellion: An Animated History of the Seven Kingdoms

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Blue Planet II

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Locker Room

    ★★★

  • The Glass Castle

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Life

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★★½

  • Why Him?

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • Sing

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Piper

    ★★★★★

  • The Red Turtle

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • Spectre

    ★★★★

  • The Last Witch Hunter

    ★★

  • Demolition

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Fantastic Four

    ½

  • Goosebumps

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★