ty has logged 95 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Vacation

Vacation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sharknado 5: Global Swarming

Sharknado 5: Global Swarming

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Endless

The Endless

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gemini

Gemini

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Yellow Birds

The Yellow Birds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Acrimony

Acrimony

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kate Can’t Swim

Kate Can’t Swim

2017
×
★★
Edit this entry