Sort by

ty has logged 133 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Minions

Minions

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★½
Edit this entry  
30
Remember Sunday

Remember Sunday

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★
Edit this entry  
26
Braid

Braid

2018
×
Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once

Once

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Edit this entry  
23
The Double

The Double

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Edit this entry  
23
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★½
Edit this entry  
23
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
Read the review Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Edit this entry  
21
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry