Sort by

ty has logged 64 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
Bigfoot Family

Bigfoot Family

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
22
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Edit this entry  
20
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Christmas List

Christmas List

2016
×
★½
Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
48 Christmas Wishes

48 Christmas Wishes

2017
×
Edit this entry  
17
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Jesy Nelson:

Jesy Nelson: "Odd One Out"

2019
×
Edit this entry  
15
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Small One

The Small One

1978
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The 12 Dogs of Christmas

The 12 Dogs of Christmas

2005
×
★½
Edit this entry  
12
Little

Little

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ava

Ava

2020
×
Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry