ty has logged 630 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Women

The Women

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Christmas in the City

Christmas in the City

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Saving Santa

Saving Santa

2013
×
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Mix - At Home Documentary

Little Mix - At Home Documentary

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Edit this entry  
21
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★½
Edit this entry  
21
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★
Edit this entry  
21
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trolls Holiday in Harmony

Trolls Holiday in Harmony

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Santa's Apprentice

Santa's Apprentice

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
Edit this entry  
17
VOIR

VOIR

2021
×
Edit this entry  
17
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rumble

Rumble

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Life, Animated

Life, Animated

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Agnes

Agnes

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry