ty has logged 37 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Drowning Mona

Drowning Mona

2000
×
Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Starling

The Starling

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Demonic

Demonic

2021
×
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Edit this entry  
24
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Edit this entry  
23
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Son

My Son

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

2021
×
Edit this entry  
15
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Swan Song

Swan Song

2021
×
Edit this entry  
13
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superhost

Superhost

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Respect

Respect

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
Edit this entry