Sort by
  • The Marvels

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★★★

  • Blue Beetle

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • The Flash

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Bama Rush

    ½

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★★

  • Renfield

    ★★★★★

  • Boston Strangler

    ★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Polite Society

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★

  • Blonde

  • Barbarian

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Spiderhead

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Bubble

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★½

  • Midnight in the Switchgrass

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Someone Has to Die

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Mainstream

    ½

  • Tenet

    ★★★½

  • Here Are the Young Men

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I Still Believe

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½