Sort by

arlo has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rent

Rent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Midnight in the Switchgrass

Midnight in the Switchgrass

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Breathe

Breathe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mainstream

Mainstream

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
To the Bone

To the Bone

2017
×
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Salaam-e-Ishq

Salaam-e-Ishq

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Vivarium

Vivarium

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry