RSS feed for aloxondro
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Elysium

Elysium

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Senna

Senna

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Richard Pryor: Live in Concert

Richard Pryor: Live in Concert

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harmontown

Harmontown

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
David Cross: Making America Great Again

David Cross: Making America Great Again

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Call Me Lucky

Call Me Lucky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tig

Tig

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Escape from Planet Earth

Escape from Planet Earth

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Beautiful Broken Brain

My Beautiful Broken Brain

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Patton Oswalt: Talking for Clapping

Patton Oswalt: Talking for Clapping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Comedians of Comedy

The Comedians of Comedy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry