RSS feed for Alpay

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Ink

  Ink

  ★★★★½

  “Işıklar söndüğünde ve şehir uyuduğunda iki güç ortaya çıkar. Onlar, bizleri bu gücün dışında tutabilmek için görünmezdirler. İki farklı gücü temsil eden bu gruplar rüyalarımız aracılığıyla, ruhlarımız için savaşırlar.
  Bu gruplardan birisi umutlarımızı destekler ve iyi rüyalarımız aracılığıyla bizlere güç verirken. Diğeri ise kâbuslarımızdan yararlanarak bizleri çaresizliğe doğru sürükler.”

  Baba ve kız olan John ve Emma, fantastik hayal dünyasındaki bu iyilerin ve şeytani güçlerin arasındaki alaycı aşk hikâyesine, kayıplar ve vaat arayışları içerisinde saplanırlar.

  Hani neden daha çok insana ulaşmadığına,…

 • Brother

  Brother

  ★★★★

  Gelenekçi bir yapıya ve katı kurallara sahip Yakuzaya bağlı bir aile içinde her mafya ailesinde yaşanan, olağan sayılabilecek iç hesaplaşmalar yaşanır. Bir suikast sırasında patron öldürülür. Ailenin en saygın üyelerinden Yamamoto bu ölümden sonra kendisini yetersiz hissetmeye başlar.
  Bu hislerle dolup taşan! ve tebdili mekânda ferahlık vardır diyen Yamamoto uzun zamandır görmediği kardeşini görmek için Amerika’ ya gitmeye karar verir. Kirli geçmişini ardında bırakan kahramanımız Amerika’ da kardeşinin Yakuza ile iilişkisine tanık olur.

  Ağırbaşlı ve ustaca anlatılmış, az ve öz…

Popular reviews

More
 • Still Walking

  Still Walking

  ★★★★★

  “ Allah UzakDoğu sinemasına zeval vermesin.” Anonim

  “Aile kavramına inanmıyorum ben. Aile kişileri daha iyi denetlemek, onların kurallara, efsanelere bağlılıklarını daha iyi sömürmek için, bu dünyayı kim örgütlemişse onun tarafından uydurulmuş bir yalan.
  Yalnız olduğumuzda daha kolay başkaldırırız, başkalarıyla birlikteysek daha kolay uzlaşırız düzenle. Başkaldırıyı göze alamayan bir dizgenin borazanından başka bir şey değil aile ve kutsallığı. Palavranın büyüğü.

  Aynı adı taşımaya, aynı çatı altında yaşamaya zorunlu kılınmış, çoğu kez birbirinden nefret eden bir kadın, erkek ve çocuklar kümesi hepsi…

 • The Iron Giant

  The Iron Giant

  ★★★★

  Ellili yıllarda fırtınalı bir gecede başka bir evrenden kopup gelen demirden bir robot, küçük Hogarth Hughes’ un kasabasındaki eski araba parkına düşer. Onu fark eden Hogarth ile robot arasında, devreye askeri güçler ve hükümet kanadının gireceği, aynı zamanda bütün bir kasabanın geleceğini değiştirecek olan özel bir arkadaşlığın da başlangıç anı olacaktır araba parkındaki bu tanışma.

  Önce üniversite dönemimin üç harfli kutsal seyir formatı! Vcd' de keşfettiğim, hastası olunca dayanamayıp Dvd arşivime de kattığım ve bugüne dek izlerken de salya sümük…