RSS feed for Alper

Alper has logged 31 entries for adventure films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Ninja

American Ninja

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Physician

The Physician

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★½
Edit this entry