• Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • 22 vs. Earth

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★½

  • Faster

    ★★½

  • Burrow

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • 8:46

  • The Cure

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Aleph

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Little Women

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Daniel Sloss: X

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Slipknot - Live at Download

  • Toy Story 4

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Our Planet

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories