Sort by
  • The Noel Diary

  • Disenchanted

  • Falling for Christmas

  • Enola Holmes 2

  • The Volcano: Rescue from Whakaari

  • Black Adam

  • Hocus Pocus 2

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • Prey

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Lightyear

  • Fire Island

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • Uncharted

  • The Tinder Swindler

  • Jackass Forever

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • The King's Man

  • Don't Look Up

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • Red Notice

  • Eternals

  • No Time to Die

  • Dune

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • The Souvenir: Part II

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • Luca

  • In the Heights

  • Cruella

  • Nobody

  • CODA

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

  • Soul

  • Enola Holmes

  • My Octopus Teacher

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Hamilton

  • Tigertail

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

  • 1917

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • Ford v Ferrari

  • First Cow

    ★★★★½