• Deep Water

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Murina

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Girl and the Spider

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Locked Down

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Le retour des vagues

    ★★★½

  • Love Affair(s)

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • Another Round

    ★★★★

  • Monday

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The 8th Day of the Week

  • The Letter Room

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • I May Destroy You

    ½

  • Normal People

    ★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★½

  • The Banker

    ★★★½

  • The Roads Not Taken

    ★★★

  • Undine

    ★★★

  • Malmkrog

  • 365 Days

  • Minari

    ★★★★

  • 18 Presents

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Translators

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★