Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
All Things Fair

All Things Fair

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Murina

Murina

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Le retour des vagues

Le retour des vagues

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Man and a Woman

A Man and a Woman

1966
×
★★★★
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★
Edit this entry  
11
Monday

Monday

2020
×
★★
Edit this entry  
08
The Adopted

The Adopted

2011
×
★★
Edit this entry  
02
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Venus Trap

The Venus Trap

1988
×
★★★★
Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diabolique

Diabolique

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★
Edit this entry