Sort by

Aden has logged 19 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Edit this entry  
20
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★½
Edit this entry  
16
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry