Sort by

Aden has logged 157 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Tales of the Jedi

Star Wars: Tales of the Jedi

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Welcome to the Club

Welcome to the Club

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
300

300

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mickey's Trailer

Mickey's Trailer

1938
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Ferdinand the Bull

Ferdinand the Bull

1938
×
★★★★
Edit this entry  
28
Boat Builders

Boat Builders

1938
×
★★★★
Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brave Little Tailor

Brave Little Tailor

1938
×
★★★½
Edit this entry  
09
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry