• Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Unstoppable

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

  • Game Over, Man!

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Psychokinesis

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★★

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Forgotten

    ★★★★★

  • The Bros

    ★★★★

  • Beyond Skyline

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • Memoir of a Murderer

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Midnight Runners

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • The Wall

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Shock Wave

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★★

  • The Prison

    ★★★½

  • Life

    ★★★★

  • Goon: Last of the Enforcers

    ★★★★

  • Lucid Dream

  • Logan

    ★★★★★

  • Fabricated City

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Confidential Assignment

    ★★★½

  • Death Race 2050

    ★★★★½

  • The Bye Bye Man

    ½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Pandora

    ★★★★

  • Spectral

    ★★★½

  • Underworld: Blood Wars

    ★½

  • Fight For Space

    ★★★

  • Boo! A Madea Halloween

    ★★★

  • Split

    ★★★★★

  • Headshot

    ★★★★★

  • Free Fire

    ★★★

  • David Lynch: The Art Life

  • Mechanic: Resurrection

    ★★★★

  • Tunnel

    ★★★½

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Shin Godzilla

    ★★★★★

  • Colossal

    ★★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★★★★

  • Sadako vs. Kayako

    ★★★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★★½

  • Lights Out

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★½

  • Terra Formars

    ★★★★★

  • Pass Thru

    ★★★★

  • The Bodyguard

    ★★★

  • The Belko Experiment

    ★★★★★