Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mask

Black Mask

1996
×
Edit this entry  
14
Knock Off

Knock Off

1998
×
Read prior review Edit this entry  
01
Special Silencers

Special Silencers

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terra Formars

Terra Formars

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombie Fight Club

Zombie Fight Club

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Watchers 3

Watchers 3

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Ultra

American Ultra

2015
×
Edit this entry  
28
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

1934
×
Edit this entry  
25
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Graveyard of Honor

Graveyard of Honor

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Gozu

Gozu

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cart

Cart

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Knock Off

Knock Off

1998
×
Read the review Edit this entry  
06
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
Read the review Edit this entry  
04
Unfriended

Unfriended

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
03
984: Prisoner of the Future

984: Prisoner of the Future

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Rambo

Rambo

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
Read the review Edit this entry  
15
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Future Cops

Future Cops

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zombie 90: Extreme Pestilence

Zombie 90: Extreme Pestilence

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry