• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

  • Piggy

    ★★½

  • Speak No Evil

    ★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • The Exorcism of God

  • Antlers

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • King Richard

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Passing

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Host

  • Hamilton

  • 8:46

  • The Last Dance

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★½