RSS feed for a
  • Tangled

  • Megamind

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Easy A

  • Black Swan

  • The Man from Nowhere

    ★★½

  • Despicable Me

  • Inception

  • Toy Story 3

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

  • Law Abiding Citizen

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Up

  • X-Men Origins: Wolverine

  • Chloe

    ★★★

  • Monsters vs Aliens

  • About Elly

    ★★★★

  • Coraline

  • Confessions of a Shopaholic

  • Doubt

  • Twilight

  • Bolt

  • Synecdoche, New York

  • City of Ember

  • The Dark Knight

  • Meet Dave

  • WALL·E

  • Kung Fu Panda

  • Iron Man

  • La Maison en Petits Cubes

    ★★★

  • 21

  • Horton Hears a Who!

  • In Bruges

    ★★★½

  • Enchanted

  • Bee Movie

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★½

  • Atonement

    ★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Ocean's Thirteen

  • Blades of Glory

  • Hot Fuzz

  • Charlotte's Web

  • Happy Feet

  • Night at the Museum

  • The Ultimate Gift

  • The Prestige

  • The Devil Wears Prada

  • Marie Antoinette

    ★★★★

  • X-Men: The Last Stand

  • Silent Hill

  • The Benchwarmers

  • Cars

  • Failure to Launch

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • V for Vendetta

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Corpse Bride

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • Sympathy for Lady Vengeance

  • Hard Candy

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

  • Ocean's Twelve

  • Closer

  • The SpongeBob SquarePants Movie

  • The Incredibles