• Metal Lords

    ★★★

  • Incantation

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • The Privilege

    ★★

  • Scream

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Life in a Year

    ★★★½

  • Clouds

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Work It

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Don't Listen

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Feel the Beat

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Eduardo and Monica

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • A Fall from Grace

    ★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Eli

    ★★½

  • #AnneFrank. Parallel Stories

    ★★★½

  • Fractured

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • After

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • I See You

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½