Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Incantation

Incantation

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Privilege

The Privilege

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Eduardo and Monica

Eduardo and Monica

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry