natiely has logged 49 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Minha Vida em Marte

Minha Vida em Marte

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Seeds

Bad Seeds

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry